PODCAST

„PrawoPoPolsku”, czyli prawo praktycznie.

„Ignorantia iuris nocet”, czyli nieznajomość prawa szkodzi. Często można usłyszeć tą łacińską paremię przed Sądem, w sprawie karnej, czy w postępowaniu przed urzędem. Niestety w trakcie ścieżki edukacyjnej albo wcale albo wyłącznie niewiele jest przekazywanej wiedzy prawnej i to z różnych dziedzin prawa. Wymagana jest od nas – obywateli – znajomość prawa, jednak bez przybliżenia chociażby szczątkowych zagadnień prawnych. I z tego właśnie powodu powstał pomysł, żeby tę edukację prawną rozpocząć i przybliżyć, chociaż trochę Państwu prawo, w szeroko rozumianym znaczeniu tego słowa. W podcastach przedstawię zagadnienia, które pozwolą Państwu poruszać się pewniej w zagmatwanych przepisach, poznać terminy prawne, instytucje prawne, praktykę etc. Od razu uprzedzam, że nie będą to podcasty, które będą rozwiązywały problemy prawne, ponieważ nie jest to wykonalne. Podcasty służą poznaniu prawa, oswojeniu się z terminologią prawniczą i prawną. W jak najprostszy sposób i jak najprostszym językiem, opierając się na przykładach, postaram się wytłumaczyć to, co nie jest oczywiste i zrozumiałe, kiedy czytamy przepisy.

Jeśli będą mieli Państwo potrzebę zrozumienia pewnego zagadnienia prawnego, chcielibyście Państwo o czymś z prawa się dowiedzieć, to bardzo proszę o wskazanie takich kwestii w komentarzach bądź wiadomości prywatnej na facebooku bądź instagramie.

Serdecznie zapraszam i zachęcam do wysłuchania podcastów.

Informacja o nowych podcastach oraz ich tematach każdorazowo znajdzie się na profilu mojej kancelarii na facebooku oraz profilu „PrawoPoPolsku”
na instagramie
, które to portale społecznościowe również zachęcam śledzić.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
TOP